Ekspandery i gumy

Odpowiednio rozciągnięte ciało jest mniej podatne na urazy. O to, aby zyskać elastyczność i być odpowiednio rozciągniętym, walczą szczególnie panie. Ale i nie brak osobników płci przeciwnej, której zależy na uzyskaniu takiego efektu. W tym celu najlepiej poświęcić nieco ze swojego portfela na przyrządy do ćwiczeń, które umożliwiają zyskanie takich efektów. W tym celu najlepiej zakupić ekspander. Idealnie sprawdzi się także guma do ćwiczeń.

Ekspander regulowany Spokey Exalt
Ekspander regulowany Spokey Exalt

Rodzaje ekspanderów i gum:

 • Ekspander klasyczny – Najpopularniejszy ekspander, w którym uchwyty są przymocowane za pomocą linki/linek. W zależności od sposobu wykorzystania można przy jego pomocy kształtować różne partie mięśniowe całego ciała.
  • Nieregulowany – Wszystkie elementy tworzą jedną całość, brak możliwość regulowania obciążenia.
  • Regulowany – Opór można regulować odczepiając bądź doczepiając dodatkowe linki.
 • Ekspander sprężynowy – Złożony jest z uchwytów połączonych kilkoma linkami w postaci sprężyn, które można dowolnie odczepiać i przyczepiać, regulując w ten sposób stawiany opór. Jego rozciągliwość jest mniejsza niż tradycyjnych ekspanderów.
 • Ósemka – Określany także mianem gumy fitness ekspander jest zrobiony grubszej gumy uformowanej w kształt przypominający ósemkę. Wykorzystywany jest głównie do ćwiczenia górnych partii ciała.
 • Ekspander okrągły – Wykorzystywany tylko i wyłącznie do ćwiczenia górnych partii mięśni oraz w ćwiczeniach typu pilates.
 • Guma lateksowa -Inna odmiana ekspandera w postaci kawałka gumy lateksowej bez żadnych uchwytów. Wykorzystywana w ćwiczeniach podobnie, jak tradycyjny ekspander.

Przyrządy te mają mnóstwo zalet. Zajmują bardzo niewiele miejsca i są zdecydowanie najlżejszymi spośród dostępnych, więc można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Ćwiczyć można z ich użyciem gdziekolwiek się nie jest, o każdej porze dnia czy nocy, bowiem guma przecież nie hałasuje. Ćwiczenia w domu z użyciem ekspandera bądź gumy pozwalają nie tylko się rozciągać, ale idealnie nadają się do ćwiczenia górnych partii ciała. Zyskuje się większą wytrzymałość mięśniową, a efekty przychodzą zdecydowanie szybciej niż nam się wydaje. To niewielki wydatek, a umożliwia wykonywanie pokaźnej liczby ćwiczeń.

Jaki ekspander kupić?

Guma wykorzystywana jest także na siłowniach jako przyrząd treningowy ale i z powodzeniem znajduje zastosowanie przy rehabilitacji na oddziałach ortopedycznych. Wykorzystywana do ćwiczeń oporowych w celu budowania funkcji mięśni oraz stawów. Dla wymagających pań, które lubią odpowiedni design nawet w kwestii przyrządów do ćwiczeń, interesującym będzie fakt, że gumy można zakupić praktycznie w dowolnym kolorze. Opinie użytkowników na temat ekspanderów pozwalają zapoznać się ze zdaniem innych  i zyskać pomocną poradę, który będzie najlepszy. Cena ekspandera czy gumy zdecydowanie nie nadwyręży domowego budżetu, a z pewnością opłacalny okaże się zysk w postaci zwiększonej wytrzymałości i siły organizmu. Te przyrządy do ćwiczeń można zakupić w każdym stacjonarnym sklepie sportowym, jak i w sklepach internetowych. Wybór jest ogromny i z pewnością każdy miłośnik aktywności fizycznej i budowania własnej sylwetki, znajdzie gumę czy też ekspander odpowiadające jego wymaganiom i oczekiwaniom nawet pod względem kolorystycznym.

Genialne uzupełnienie treningu każdej partii mięśni.

Ekspandery i gumy – Cena i Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Ekspandery i gumy. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zainteresowania odwiedzających:
 • expander ćwiczenia
 • gumy i ekspandet rodzaje tasm

4 Komentarzy “Ekspandery i gumy

 • 25 września 2017 at 10:36
  Permalink

  Często nękają mnie różne kontuzję i takie gumy do ćwiczeń pomagają mi w rehabilitacji. Takie ćwiczenia bardzo wzmacniają organizm i naprawdę polecam każdemu, kiedyś spróbować poćwiczyć na takim sprzęcie. Uwierzcie, że można się zmęczyć 😉 Jest to fajna alternatywa treningu siłowego, koszt takiej gumy jest niewielki, a efekty są świetne 🙂

  Reply
 • 11 lutego 2016 at 13:37
  Permalink

  Bo tak naprawdę mało kto ma miejsce, aby w domu urządzać sobie profesjonalną siłownię. Brak miejsca i środków finansowych zmusza do szukania alternatywnych rozwiązań o wysokim stopniu skuteczności.
  W tej chwili w Internecie można znaleźć sporo ćwiczeń z wykorzystaniem expandera.

  Reply
 • 3 stycznia 2016 at 10:36
  Permalink

  Fajnie można wykorzystać gumy nie tylko podczas treningu w domu, ale też przy innych dyscyplinach. Coraz to większa rzesza trenerów używa ich do treningu szybkości i zwinności, np. w tenisie. Przymocowują oni gumy do zawodnika i każą wykonywać im różne ćwiczenia. Możecie sobie zobaczyć na youtube. Polecam 🙂

  Reply
 • 6 lipca 2014 at 15:18
  Permalink

  Bardzo pomocny artykuł! Nawet nie wiedziałam, że inna nazwa gumy do ćwiczeń to ekspander 🙂 No ale jak to mówią, człowiek uczy się przez całe życie. Dzięki za poradę!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest