Aminokwasy. Jakie wybrać i kiedy po nie sięgnąć?

Wśród suplementów diety, po które często sięgają sportowcy, należy wskazać na aminokwasy. Z uwagi na swoje właściwości, cieszą się one dużym zainteresowaniem również wśród osób chcących zrzucić zbędne kilogramy.

Jakie aminokwasy wybrać? Odpowiedź na to pytanie z pewnością nie jest łatwa, bo na rynku jest wiele różnych aminokwasów. W efekcie zdecydować należy po dokładnym zapoznaniu się z aktualną ofertą sklepów. A kto szczególnie powinien zainteresować się aminokwasami? Z pewnością mowa tu o biegaczach i osobach, które ćwicząc, są szczególnie narażone na wysiłek (np. kolarze).

Jakie aminokwasy kupić? BCAA?

Jednym z najcenniejszych aminokwasów są aminokwasy BCAA. Ich charakterystyczną cechą jest to, że są to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach. Ich regularne zażywanie pozwala zregenerować organizm po wysiłku. W sklepach aminokwasy BCAA są dostępne zarówno w płynie, jak i tabletkach. Są one szczególnie polecane biegaczom – i to niezależnie od stopnia ich zaawansowania. W ich przypadku wybór odpowiednich aminokwasów jest o tyle istotny, że te nie tylko zregenerują organizm, lecz także zapobiegają zmęczeniu.

Odżywki aminokwasowe
Odżywki aminokwasowe

Jakie aminokwasy będą najlepsze? Może EAA?

Wraz z pokarmem przyjmujemy konkretne składniki odżywcze, witaminy, minerały czy właśnie aminokwasy. EAA to właściwie grupa aminokwasów, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć i dlatego też tak istotne jest to, by zadbać o ich dostarczenie. Warto przy tym dodać, że po te aminokwasy sięgają nie tylko sportowcy, lecz także osoby będące na diecie. W przypadku tej drugiej grupy, białko odgrywa niezwykle istotną rolę, zaś aminokwasy EAA są właśnie budulcem białek.

Aminokwasy – opinie i cena

Powyższe aminokwasy to nie jedyne, które znajdują się w ofercie producentów. Osoby poszukujące aminokwasów powinny o tym pamiętać. Dobrze, odpowiednio wcześniej zapoznać się z opiniami specjalistów lub osób, które miały okazję wypróbować wiele suplementów i są w stanie określić, które produkty dają najlepsze efekty. W sieci jest dostępny nie jeden ranking aminokwasów. I do takiego warto zajrzeć, szukając najlepszych aminokwasów. Może się okazać, że to właśnie przygotowane zestawienie pomoże w podjęciu decyzji o zakupie konkretnego produktu.

Ile kosztują aminokwasy? Ceny mogą odstraszyć wielu potencjalnych klientów, bo nie należą do najniższych. Opakowanie o pojemności ok. 300 g to wydatek rzędu 50 zł. Za kilogram aminokwasów trzeba zapłacić ponad 100 zł. Cenę suplementu powinny jednak rekompensować osiągane rezultaty. Warto przynajmniej spróbować, by zorientować się, co można zyskać dzięki aminokwasom.

Aminokwasy – Cena i Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Aminokwasy dla sportowców. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zainteresowania odwiedzających:
 • aminokwasy eaa
 • aminokwasy jakie wybrac
 • jakie najlepsze sa aminokwasy
 • najlepsze aminokwasow
 • ranking aminokwasy w płynie

Jeden komentarz na temat “Aminokwasy. Jakie wybrać i kiedy po nie sięgnąć?

 • 19 czerwca 2017 at 22:40
  Permalink

  Jesli chodzi o BCAA to tylko Ostrovit. Sprzedawca w sklepie polecił mi tą firmę i nie zawiodłem się. Regeneracja po tym „specyfiku” jest 3 razy szybsza 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest